Kebab czy kebap?

Często na szyldach barów czy restauracji oferujących to – jakże smaczne i lubiane przez nas – danie można spotkać zarówno jedna jak i drugą formę pisowni.

Jednak, jak podaje Wielki Słownik Wyrazów Obcych PWN, jedyną poprawną formą zapisu jest kebab. Skąd więc ta wątpliwość? Po pierwsze wynika ona z polskiej wymowy tego wyrazu [kebap]. Po drugie słowo to jest zapożyczone z języka tureckiego i sprawia trudności ze względu na swoją etymologię. Dziś Turcy zapisują ten wyraz jako kebap (w oparciu o alfabet łaciński), ale Ormianie – idąc za dawną pisownią arabską – używają nadal formy kebab. Do naszego języka wyraz ten wszedł w tak właśnie zapisanej formie i jest to jedynie poprawna pisownia.

Bez względu jednak na pisownię kebab jest dziś jedną z najbardziej popularnych potraw. Lubiany zaś za swój smak (choć w naszym kraju raczej nad drogą i nie przez wszystkich lubianą baraninę przedkładamy wołowinę i drób) i wiele możliwości podania cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością.

Chętnie raczymy się tym daniem zarówno w gronie rodzinnym, na spotkaniu z przyjaciółmi czy podczas przerwy w pracy.

Jednak o dobry kebab nie jest znowu tak łatwo. Warto więc, o ile oczywiście istnieje taka możliwość, dopytać restauratora czy właściciela baru, skąd pochodzi serwowane nam w tej potrawie mięso. Jeśli nie zostanie nam udzielona informacja warto się zastanowić czy chcemy podjąć ryzyko i narażać swój żołądek oraz smak na niepewne doznania.

Jeśli jednak informacja zostanie udzielona można spokojnie próbować. A gdy okaże się, że producentem kebabu jest Firma Damak Food możecie Państwo być spokojni zarówno o swoje doznania smakowe jak i o…żołądek.

Damak Food dokłada bowiem wszelkich starań, przeprowadza ścisłe kontrole, by jego produkty były tylko najwyższej jakości. Dzięki czemu każdy, kto choć raz spróbował wyrobów tej Firmy, pozostanie jej wiernym klientem. A na tym zalezy każdemu dobremu przedsiębiorcy. Nie chodzi przecież tylko o to, by pozyskać Klienta; ale o to by zechciał on pozostać na dłużej.

Mamy wiec nadzieję, że pozostaną Państwo z nami na długo!

KATALOG DAMAKKONTAKT

+48 22 86 80 982


Al. Krakowska 66 05-555
Grzędy, Poland

info@damakfood.pl